Harting продължава тенденцията към миниатюризация на продуктите с новия интерфейс Mini Ethernet за инфотейнмънт системи
Водещият европейски производител Harting Technology Group разшири своята продуктова линия от миниатюрни конектори за пренос на данни ix Industrial с нови сглобени кабелни комплекти, предназначени за пътнически информационно-развлекателни системи в железопътния транспорт. Чрез комбиниране на отличения с престижни награди интерфейс за пренос на данни ix Industrial с EtherRail кабел, Harting Technology Group ще предлага в бъдеще кабелни комплекти с производителност от категория 6A, поддържащи скорост на преноса на данни до 10 Gbit/s в съответствие с все по-високите изисквания на железопътната индустрия.
Новото решение е идеално за пътническите информационно-развлекателни системи във влакове и автобуси, тъй като конекторът е значително по-малък и по-лек в сравнение с кръглите конектори, които често се използват в обществения транспорт.
Самозаконтрящият се фиксатор осигурява механична стабилност и възможност за бързо свързване с комутатори, монитори, бордови системи и други устройства без нужда от инструменти.
Интерфейсът ix Industrial отговаря и на най-строгите изисквания на промишлени приложения, като компактна и здрава алтернатива на конекторите RJ45. Обширното портфолио на Harting, състоящо се от контактни гнезда, сглобени индустриални кабелни комплекти, конектори за сглобяване на място в полеви условия и гигабитни комутатори, в бъдеще се очаква да бъде разширено още повече. Потребителите ще имат възможност да избират между кабелни изводи „отгоре“ и „отдолу“. Това е отлично решение, особено за приложения с ограничено инсталационно пространство.
В момента Harting работи върху комбиниране на интерфейса ix Industrial със заключващия механизъм PushPull, който е наложено решение сред потребителите поради лесната си експлоатация и отличната защита, която осигурява.
Компанията Harting ще продължи да поддържа тенденцията към миниатюризация. Нейна цел е да разшири познатия формат интерфейси с мини версии на ix Industrial от тип A (Ehternet) и тип B (за сигнали). Това значително ще намали изискванията за пространство откъм страната на устройствата, дори за приложения, в които е необходима степен на защита IP65/67.
Фирма Ритбул предлага продуктите на Harting в България! Не се колебайте да ни се обадите, за да Ви консултираме при избора на продукти на Harting и да Ви дадем най-добрите цени!